Українською
Соціальні навички

Концепція "Алмазних розсипів"

"Алмазні розсипи" - це назва промови, сказаної Расселом Конвеломм.

Промова завоювала таку популярність, що його просили повторити її понад п'ять тисяч разів слово в слово.

У цій промові згадувався старий фермер, якого дуже схвилювала розповідь мандрівного торговця про людей, які приїхали до Африки, знайшли алмазні розсипи і стали казково багатими. Він вирішив продати свою ферму, організувати караван і вирушити вглиб Африки на пошуки алмазів.

Протягом багатьох років він досліджував великий Африканський континент у пошуках алмазів. Нарешті в нього закінчилися гроші, і його всі покинули. Залишившись один, він у відчаї кинувся в океан і втопився.

А тим часом на задньому дворі проданої ним ферми новий фермер напував осла з струмка, що протікає прямо по полю. Там йому попався дивний камінь, який дивовижним чином відбивав світло. Він приніс камінь у будинок і забув про нього. Через кілька місяців згаданий вище торговець подорожуючи по своїх справах зупинився на ніч на цій фермі. Побачивши камінь, він прийшов у сильне хвилювання і спитав, чи не повернувся старий фермер. "Ні, - сказали йому, старого фермера більше ніхто не бачив. Але в чому ж причина такого хвилювання?"

Торговець узяв камінь і сказав: "Це - алмаз величезної ціни та цінності". Новий фермер поставився до цього скептично, але торговець наполіг, щоб той показав, де було знайдено алмаз, потім ще один, потім ще й ще. Виявилося, що вся ферма вкрита діамантами. Старий фермер вирушив углиб Африки на пошуки алмазів, навіть не подивившись собі під ноги.

Мораль історії така. Старий фермер не усвідомлював, що алмази зовсім не схожі на діаманти, якщо вони не опрацьовані. Для недосвідченого ока вони схожі на звичайне каміння. Алмаз необхідно розрізати, огранити та відполірувати, перш ніж він стане одним із тих діамантів, які ми бачимо в ювелірних магазинах.

Ваші власні алмазні розсипи можуть лежати у вас під ногами. Але вони замасковані під тяжку роботу. Можливості приходять під виглядом важкої праці.

Можливо, ваші алмазні розсипи полягають у ваших талантах, інтересах, життєвих обставинах та досвіді, у вашій професії, у ваших контактах... може виявитися, що ваші алмазні розсипи лежать у вас під ногами, якщо ви знайдете час розпізнати їх і попрацювати над ними.

Теодор Рузвельт говорив: "Робіть те, що потрібно, з того, що маєте, прямо там де знаходитесь".

У більшості випадків те, що ви шукаєте, знаходиться у вас під носом, але це не виглядає як діамант, бо є всього лише алмазом, над яким ще треба попрацювати.